KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15061025
nr 1506 1025
Thor Fagerkvist
(1884-1960), Sverige
Oljemålning, "Agitatorn". Olja på pannå, signerad, 38x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Thor Fagerkvist - Signaturen Thor, svensk målare född i Mölndal 1884, död i Filipstad 1960.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:35:53
28/11 16:34:56
- Klassiska
28 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Thor Fagerkvist
Läs mer om Thor Fagerkvist